Aktualności Aktualności

5 km bliżej nieba

W rytmie nepalskiej muzyki uczestnicy piątkowego wernisażu podziwiali zatrzymaną w czasie potęgę najwyższych gór świata i trud ludzkiej wędrówki. Wszystko za sprawą Bartłomieja Zborowskiego - autora wystawy fotografii „Gdzie Ziemia spotyka niebo”, którą otwarto w Salonie FOTONATURA w mikołajkowy wieczór.

Choć najlepiej czuje się na obiektach sportowych, możliwość udziału w projekcie Polskie Himalaje 2018 była dla niego spełnieniem marzeń i ogromnym wyzwaniem. Bartłomiej Zborowski to jeden z najlepszych w Polsce fotoreporterów sportowych, który fotografował największe wydarzenia sportowe w Europie i na świecie m. in. igrzyska olimpijskie i piłkarskie mistrzostwa świata. Wystawa „Gdzie Ziemia spotyka niebo” miała swoją prapremierę w Warszawie i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Modlitewne flagi i nepalska muzyka w tle stworzyły wyjątkową atmosferę, w której zebrani w Salonie FOTONATURA podziwiali ośnieżone, monumentalne szczyty i zachwycali się ognistymi zachodami słońca. Niemniej ujmująca była druga część spotkania, podczas której autor z poczuciem humoru opowiedział o osobistych przeżyciach z 6-tygodniowej wyprawy w Himalaje.

Spotkanie zgromadziło ponad 30 osób. Himalajskie krajobrazy w Salonie FOTONATURA można podziwiać do 6 lutego w godz. funkcjonowania Ośrodka Dziewicza Góra. Zapraszamy!