Aktualności Aktualności

Choinki Nadziei 2019

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i nadziei, kiedy patrzymy na siebie bardziej życzliwie oraz myślimy o niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Ta idea przyświecała przedszkolakom z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Przedszkole leśne Leśne Gzubki" i przedszkolakom z Wolnej Szkoły Horyzont, które z entuzjazmem zaangażowały się w akcję „Choinki nadziei” organizowaną przez Fundację Ekologiczną Arka i Lasy Państwowe.

 

Celem "Choinek Nadziei" jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród dzieci i młodzieży. Akcja uwrażliwia ich na potrzeby ludzi samotnych, chorych, cierpiących. Cieszymy się, że każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie.

Również w tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników – wyjaśnia Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i szef Fundacji Ekologicznej ARKAPrzy wtórze leśnych odgłosów, zapachu lasu i w świątecznej atmosferze wspólnie wykonywaliśmy „BOMBKI PROSTO Z LASU” oraz świerkowe renifery i wydmuszkowe gwiazdory, które oryginalnie ozdobiły świąteczny świerk.

Olchowe krążki z pięknie wybarwionymi słojami rocznymi same w sobie stanowiły nie lada ozdobę, ale niektóre zostały przyozdobione techniką decoupage. Uczestnicy wiedzą już co kryje się pod zagadkowymi nazwami „podłaźniczka” i „diduch”. Warsztaty edukacyjne dotyczące drewna i świątecznych tradycji związanych ze świerkiem - Bożonarodzeniowym gościem w naszych domach przyjęte zostały z wielkim  entuzjazmem. Podsumowaniem spotkania w Łysym Młynie było ubranie świątecznego drzewka i wykonanie pamiątkowej fotografii.

Jak relacjonuje Magda - opiekunka z przedszkola Leśne Gzubki: Za sprawą wrażliwych Gzubkowych serduszek stał się bożonarodzeniowy cud. „Choinki Nadziei” to akcja, która nie tylko daje nadzieje obdarowywanym, lecz także uczy naszych wychowanków empatii i wrażliwości. W przyszłym roku z przyjemnością weźmiemy w niej udziaPamiętajcie!!! Kupując choinkę z Lasów Państwowych mamy pewność, że została ona świeżo ścięta, pozyskana legalnie i z poszanowaniem praw środowiska oraz ma najkorzystniejszą cenę na rynku, gdyż pochodzi prosto od producenta.

Drzewko od teraz miało przebyć długą drogę do podopiecznych schroniska św. brata Alberta w Poznaniu i Fundacji Smolenia. Te dary serca domownicy przyjęli z wielką radością. Przedszkolaki podczas przekazania choinek przyozdabiali je razem z domownikami i wspólnie śpiewali piosenkę świąteczną ,,Jingle bells”.