Aktualności Aktualności

Wakacyjna podróż do Chin

Wakacje sprzyjają podróżowaniu, ale z różnych przyczyn nie każdy z nas może sobie pozwolić na dalekie wyprawy. Za sprawą Jerzego Filipiaka w poniedziałkowy wieczór udaliśmy się zatem w fotograficzną podróż do Chin.

Wernisaż wystawy fotograficznej „Chiny - legenda i rzeczywistość” odbył się 5 sierpnia w Salonie FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra”. Jej autor - podróżnik Jerzy Filipiak odwiedził Państwo Środka już 8 razy. Oczom uczestników wernisażu ukazały się drapacze chmur w Hongkongu, Makau – miasto kasyno, Suzhou zwane Wenecją Wschodu i malownicze krasowe ostańce Guilin. Nie zabrakło także praktycznych informacji turystycznych chociażby tych o… kaczce po pekińsku.

Wernisaż uświetniła prelekcja autora połączona z pokazem lampionów, posążków, kapeluszy i innych pamiątek z azjatyckiej podróży, a także niespodzianka w postaci ogniska.

Spotkanie zgromadziło blisko 40 osób. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a autorowi za zabranie nas w tę jakże barwną podróż. Wystawę podziwiać można do 20 września w godz. otwarcia Ośrodka „Dziewicza Góra”.