Asset Publisher Asset Publisher

Ucz się i baw z Sówką Wędrowniczką! Zapraszamy do udziału w grze terenowej

Czy pamiętacie, kiedy beztrosko leżeliście na trawie i podziwialiście niebo? Przyznajcie się, kiedy ostatnio graliście w podchody? Otyłość, zaburzenia koncentracji, depresja, lęk przed przyrodą – to tylko najbardziej widoczne objawy zespołu deficytu natury. Warto wykorzystać Dzień Dziecka, jako pretekst, by spędzić trochę czasu z najmłodszymi. Może zamiast kolejnej paczki klocków, gry na komputerze, czy kilku godzin przed telewizorem lepiej spędzić czas razem? Gdzie? W lesie :-) Zapraszamy serdecznie do udziału w grze terenowej!

"Ucz się i baw z Sówką Wędrowniczką!" to gra terenowa przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Długość trasy wynosi ok. 1 km, a jej przejście wraz z rozwiązaniem zadań trwa ok. 1 godz.

  1. Pobierz mapę (u dołu strony) i otwórz link formularza odpowiedzi. Dzięki niemu po zakończeniu gry sprawdzisz swój wynik! Możesz także wydrukować formularz w formie karty pracy (u dołu strony).
  2. Korzystając z mapy ruszaj w teren! Gra rozpoczyna i kończy się przy wielkim dębie na parkingu Dziewicza Góra.
  3. Do odnalezienia masz 8 przystanków oznaczonych tabliczkami z Sówką Wędrowniczką. Znajdziesz na nich wskazówki konieczne do rozwiązania zadań.

Zdjęcie przedstawia mapę gry terenowej.

4. Odpowiedzi zaznacz w internetowym formularzu lub na wydrukowanej karcie pracy.

5. Korzystając z formularza po rozwiązaniu wszystkich zadań możesz sprawdzić swój wynik. Wypełnioną kartę pracy możesz natomiast przesłać nam do sprawdzenia!

 

Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać na adres: roksana.magda@poznan.lasy.gov.pl

Życzymy udanej zabawy!