Asset Publisher Asset Publisher

Paleta barw rozkwitła na Dziewiczej Górze!

W Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Dziewicza Góra" 24 marca br. odbył się wyczekiwany plener malarski. Była to II edycja Gminnego Konkursu Plastycznego "Leśne obrazy Puszczy Zielonki - 100 barw lasu na 100-lecie Lasów Państwowych". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku przy współpracy z Nadleśnictwem Łopuchówko.

W 100-letniej historii Lasów Państwowych przyroda wielokrotnie stanowiła natchnienie dla rzeźbiarzy, malarzy, poetów, ludzi sztuki... i tym razem nie było inaczej! Z pędzlem w dłoni przy sztalugach stanęło 18 młodych artystów (z pięciu szkół na terenie Gminy Czerwonak), nie ograniczało ich nic poza własną wyobraźnią. Spojrzeli na naturę inaczej niż zwykle. Zainspirowani, pełni pomysłów w ponad dwugodzinnej ciszy i pełnym skupieniu przenieśli swoje wizję artystyczne na płótno. Prace zostały nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych. Na szczeblu klas VII-VIII najlepsza okazała się praca Wiktorii (SP Owińska), drugie miejsce otrzymała Zofia (SP Owińska) i trzecie Marta (SP Kicin). W przedziale klas V-VI Heleny (SP Owińska) wymalowała pierwsze miejsce, kolejno została nagrodzona Maja (SP Owińska) i Zoriana (SP Czerwonak). Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców, a każdy uczeń utrzymał od nadleśnictwa również specjalne upominki z okazji obchodów 100-lecia LP. Dodatkowo najbardziej wyjątkowe prace nagrodzono obrazami lokalnej artystki - Anny Perek- Sobierajskiej, która fachowym okiem przez cały czas wspierała uczestników. Niesamowite dzieła trafiły do Anieli (SP Koziegłowy) i Mai (SP Owińska).

Dziękujemy za tak barwne spotkanie i już nie możemy doczekać się przyszłorocznego eventu artystycznego! Wszystkich spragnionych leśnych widoków gorąco zapraszamy do odwiedzenia Salonu "FOTONATURA", gdzie do 12 maja br. można podziwiać pejzaże nastoletnich adeptów sztuki.