Wydawca treści Wydawca treści

Ośrodek Edukacji Leśnej w Łysym Młynie

 

TERMINY I GODZINY OTWARCIA ŁYSEGO MŁYNA
W dni powszednie (poniedziałek-piątek) centrum czynne jest w godzinach: 8.00 – 15.00

 

W DNIACH WOLNYCH OD PRACY
 Możliwe jest zwiedzanie Centrum dla grup powyżej 10 osób, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym terminu.

 

KONTAKT
Karolina Prange
e-mail:
karolina.prange@poznan.lasy.gov.pl

Nr tel.  692 704 099

 

ŁYSY MŁYN - ZWIEDZANIE
W odrestaurowanym młynie na trzech kondygnacjach znajduje się między innymi:

·         ekspozycja poświęcona martwemu drewnu 

·         Leśne laboratorium – z którego  korzystać mogą uczniowie szkół wszystkich poziomów nauczania . Przeznaczenie Leśnego laboratorium  to edukacja przyrodnicza uczniów i studentów.
 Leśne laboratorium  nie mogło by istnieć bez możliwości obserwacji świata owadów. W tym celu w budynku Łysego Młyna została również wydzielona część z przeznaczeniem na pracownie entomologiczną. Zgromadzony w niej sprzęt optyczny  i preparacyjny pozwoli zainteresowanym osobą na obserwacje świata owadów, „tak niezwykle różnorodnego o niewyobrażalnych barwach i kształtach … świata, który wielu ludzi nawet nie zauważa, pomimo, że jest tak blisko… na każdym kroku… wokół nas."

·         wystawa zdjęć owadów

 

2. Wokół stawu przygotowano ścieżkę edukacyjną, na której umieszczone są plansze poświęcone tematyce związanej z wodą. Szersze opracowanie tej tematyki, odpowiadające planszom, znajduje się na platformie WLIN.
 

Korzystanie z obiektu jest nieodpłatne

 

GRUPY SZKOLNE

Warunki korzystania:

  1. Wypełnienie formularza oznacza zgłoszenie chęci uczestnictwa w zajęciach i nie jest jednoznaczne z ostatecznym zarezerwowaniem terminu. Akceptację zgłoszenia podejmuje opiekun obiektu - pani Karolina Prange - telefonicznie pod numerem 692 704 099.
  2. W laboratorium może pracować jednocześnie 10 uczniów + nauczyciel.
  3. W przypadku większych grup nastąpi podział na 2 zespoły, z których jeden odbywa zajęcia we wnętrzu Łysego Młyna w laboratorium, a drugi na ścieżce edukacyjnej „Rola wody w przyrodzie”. Taki przypadek wymaga opieki dwóch nauczycieli.
  4. Zajęcia prowadzi nauczyciel opiekujący się grupą po uprzednim wybraniu terminu i tematu.
  5. Do tematu przypisany jest sprzęt, który nauczyciel otrzymuje po poświadczeniu podpisem odbioru. Sprzęt należy zdać osobie opiekującej się obiektem.
  6. Obiekt nie jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

 


Pokaż Łysy Młyn na większej mapie

 

Zachęcamy do wirtualnego spaceru po Ośrodku:

 

Nauczyciele bliżej lasu

W związku z  realizacją wytycznych zarządzenia nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie prowadzenia edukacji leśnej społeczeństwa w Lasach Państwowych, Nadleśnictwo Łopuchówko, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu serdecznie zapraszają Nauczycieli Poznania i okolic  do udziału w cyklicznych warsztatach edukacyjnych: „Formy edukacji leśnej społeczeństwa".  Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy praktycznej z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej,  oraz zaprezentowanie oferty edukacyjnej ośrodków edukacyjnych Nadleśnictwa Łopuchówko. To również doskonały moment na wysłuchanie potrzeb nauczycieli. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan warsztatów.

                Warsztaty zakładają współpracę w ramach samodzielnego korzystania przez pedagogów z infrastruktury ośrodków, podczas prowadzenia zajęć w oparciu o wiedzę i materiały przygotowane przez edukatorów leśnych.

                Mamy nadzieję, że poprzez bezpośredni kontakt z pedagogami i wymianę doświadczeń stworzymy wspólnie model najlepszych praktyk sprzyjający pielęgnowaniu wzajemnej współpracy.

                Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesłać emailem na adresy: roksana.lubkowska@poznan.lasy.gov.pl ; karolina.prange@poznan.lasy.gov.pl

Serdecznie zapraszamy

 

 

 

 

 

 

....................................................................................................................................................................................................................