Aktualności Aktualności

Leśne Anioły po raz piąty!

W minioną niedzielę do Ośrodka pod Dziewiczą Górą znów zawitały Leśne Anioły. To już 5 edycja Świątecznych Warsztatów Plastycznych.

Podczas świątecznych przygotowań trudno odetchnąć od nadmiaru obowiązków i znaleźć czas na bycie razem. „Leśne Anioły” to przestrzeń dla rodzinnej integracji i rozbudzania kreatywności inspirowanej naturą.

Zdjecie przedstawia uczestików warsztatów "Leśne Anioły" podczas pracy. Fot. R. Magda

Choć z roku na rok zmienia się kształt tworzonych dekoracji jedno pozostaje niezmienne. Materiał, na którym powstają to wciąż drewno. Naturalny, odnawialny surowiec o pięknym zapachu i rysunku oraz niezliczonych zastosowaniach. Każdy jego kawałek jest wyjątkowy i niepowtarzalny, tak jak wyjątkowe i niepowtarzalne są przygotowane z niego dekoracje.

Uczestnicy warsztatów "Leśne Anioły" podczas wybierania plastrów drewna. Fot. K. Prange

W tym roku uczestnicy warsztatów tworzyli swoje dzieła na brzozowych i olchowych plastrach różnych kształtów i rozmiarów. Do przygotowania dekoracji wykorzystaliśmy również brzozową korę.

Zdjęcie przedstawia  jedną z ozdób przygotowanych przez uczestników warsztatów. Fot. R. Magda

Tytuł warsztatów nie ograniczał rodzinnej pomysłowości. Oprócz tytułowych aniołów powstały też gwiazdorki, renifery, bałwanki, elfy, a nawet żabki.

Zdjęcie przedstawia ozdoby wykonane przez uczestników warsztatów "Leśne Anioły". Fot. K. Prange

Pamiątką po tegorocznych warsztatach jest wyjątkowa choinka udekorowana wspólnie ozdobami przygotowanymi przez uczestników.

Zdjęcie przedstawia uczestników warsztatów "Leśne Anioły" podczas dekorowania choinki. Fot. R. MagdaZdjęcie przedstawia uczestniczkę warsztatów "Leśne Anioły" podczas dekorowania choinki. Fot. R. Magda

Podczas wydarzenia wspierały nas wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku, którym serdecznie dziękujemy. Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Anną Konieczną – nauczycielką plastyki i przedstawicielką Fundacji Mundo Humano Ludzki Świat. Spotkanie zgromadziło blisko 70 osób. Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość i miłą atmosferę. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcie przedstawia uczestników warsztatów "Leśne Anioły". Fot. R. Magda