Aktualności Aktualności

Leśne Anioły z Dziewiczej Góry

Święta tuż, tuż… Pora zatem pomyśleć o świątecznych dekoracjach! W ośrodku pod Dziewiczą Górą w niedzielę 15 grudnia już po raz czwarty odbyły się Świąteczne Warsztaty Plastyczne „Leśne Anioły”.

Za oknem panowała deszczowa aura, ale uczestników warsztatów otaczały ośnieżone himalajskie szczyty na zdjęciach Bartłomieja Zborowskiego. Od rana w Salonie FOTONATURA odgłosy szlifowania drewna i przybijania gwoździ mieszały się z radosną melodią kolęd.

„Leśne Anioły” to przestrzeń dla rodzinnej integracji i rozbudzania kreatywności inspirowanej naturą.

Choć z roku na rok zmienia się kształt tworzonych dekoracji jedno pozostaje niezmienne. Materiał, na którym powstają to wciąż drewno. Naturalny, odnawialny surowiec o pięknym zapachu i rysunku oraz niezliczonych zastosowaniach. Każdy jego kawałek jest wyjątkowy i niepowtarzalny, tak jak wyjątkowe i niepowtarzalne są przygotowane z niego dekoracje.

W tym roku uczestnicy warsztatów tworzyli swoje dzieła na brzozowych plastrach. Nieco na przekór nazwie warsztatów tradycyjnie już oprócz aniołów powstały także gwiazdorki, renifery i bałwanki, a w tym roku do ich grona dołączyły także elfy. Pomysłowość uczestników po raz kolejny przerosła oczekiwania organizatorów.

Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Anną Konieczną – nauczycielką plastyki i przedstawicielką Fundacji Mundo Humano Ludzki Świat. Spotkanie zgromadziło blisko 60 osób. Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość i miłą atmosferę. Do zobaczenia za rok!