Aktualności Aktualności

Na Leśnych Ścieżkach

W poniedziałkowy wieczór goście Ośrodka Dziewicza Góra skierowali swoje kroki na „Leśne Ścieżki”. Wszystko za sprawą Krzysztofa Chomicza, którego fotografie już po raz trzeci podziwiać można w Salonie FOTONATURA.

W poniedziałek 5 grudnia w Salonie FOTONATURA odbyło się otwarcie wystawy "Leśne Ścieżki" Krzysztofa Chomicza.

Zdjęcie przedstawia uroczystość owarcia wystawy "Leśne Ścieżki" Krzysztofa Chomicza. Fot. P. Kaźmierczak

W obiektywie autora szczególnie często goszczą bieliki. Stały się one bohaterami dwóch albumów fotograficznych, a ich zdjęcie pt. „Tango orłów” przyniosło autorowi wyróżnienie w Wielkim Konkursie National Geographic. W 2015 roku w Ośrodku Dziewicza Góra prezentowaliśmy „Polowanie z bielikiem”, a w 2017 r. wystawę pt. „Dzika Polska”. Obecną ekspozycję zdominowały jednak wilki. Bohaterowie „Leśnych Ścieżek” zostali zatrzymani w kadrze także na terenie Puszczy Zielonki.

Zdjęcie przedstawia fotografię wilka prezentowaną na wystawie "Leśne Ścieżki". Fot. K. Chomicz

Krzysztof Chomicz jest nie tylko fotografem, ale także twórcą i producentem filmowym. W drugiej części poniedziałkowego spotkania goście mieli wyjątkową okazję, by obejrzeć „Pomiędzy nocą a dniem” - jedną z najnowszych produkcji autora. Ujęcia do filmu wykonane zostały o uwielbianej przez fotografów złotej godzinieUjęcia do filmu wykonane zostały o uwielbianej przez fotografów złotej godzinie, gdy Słońce dopiero pojawia się nad horyzontem lub właśnie za nim znika.

Było zachwycająco, a momentami bardzo zabawnie. Autorowi dziękujemy za chęć dzielenia się swoją pasją i poczucie humoru, a uczestnikom za zainteresowanie i miłą atmosferę.

Zdjęcie przedstawia pokaz filmu "Pomiędzy nocą a dniem". Fot. P. Kaźmierczak

Wszystkich tych, którzy nie dotarli na poniedziałkowy wernisaż zapraszamy do Salonu FOTONATURA. Wystawę można obejrzeć do końca lutego w godzinach otwarcia Ośrodka Dziewicza Góra.

Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy Nadlesnictwa Łopuchowko i Fundacji "Ludzki Świat - Mundo Humano".