Aktualności Aktualności

Wieża Widokowa na Dziewiczej Górze

Informujemy, że wznowione zostają rezerwacje miejsca na ognisko przy OEPL „Dziewicza Góra” oraz przy parkingu leśnym w Boduszewie. Ogniska można rezerwować w godzinach funkcjonowania ośrodka, tak jak do tej pory.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z miejsca na ognisko może korzystać maksymalnie 25 osób. Nadleśnictwo nie ponosi odpowiedzialności za pojawienie się większej liczy osób.
Ośrodki edukacyjne oraz wieża widokowa będą dostępne dla zwiedzających od 29 maja.

Ośrodek Nadleśnictwa Łopuchówko przy parkingu leśnym Dziewicza Góra otworzył swoje podwoje przed mieszkańcami gminy Czerwonak i turystami. Jest to miejsce aktywnego wypoczynku na łonie przyrody zarówno dla trenujących sporty, osób korzystających z uroków Dziewiczej Góry pod kątem rekreacyjnym jak i rodzin z dziećmi szukających atrakcji i ciekawych form spędzenia wolnego czasu w otoczeniu natury.

 

Zdjęcie przedstawia wieżę widokową na Dziewiczej Górze.

Zasady korzystania z wieży
  • Przy wieży będzie obecny pracownik obsługi odpowiedzialny za kontrolę liczby osób przebywających w obiekcie.
  • Przed wejściem do wieży zaleca się dezynfekcję dłoni.
  • Maksymalna liczba osób, która może jednorazowo wejść do wieży wynosi 10.
  • Podczas przebywania na schodach i tarasie widokowym zaleca się stosowanie maseczek i zachowanie dystansu 2m od innych osób.
  • Kolejna grupa może wejść do obiektu dopiero po zejściu poprzedniej.
  • W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych wieża będzie otwierana w soboty i niedziele na życzenie osób, które zgłoszą się do pracownika obsługi w budynku głównym Ośrodka Dziewicza Góra.
 

Wejście na wieżę obserwacyjną jest BEZPŁATNE.

 

Kontakt do gospodarza obiektu

Opiekun ośrodka:

Roksana Magda

w zastępstwie od 30.10.2020 Patrycja Różańska

tel. 608 347 190

patrycja.rozanska@poznan.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Łopuchówko tel. 61 8122161