Asset Publisher Asset Publisher

Prace leśne w Kicinie

Nadleśnictwo Łopuchówko informuje o prowadzonych pracach gospodarczych w lesie położonym w Kicinie (okolice ulic Św. Jakuba, Okrężnej, Kościelnej i Księdza Wincentego Studniarskiego).

Prace te obejmują cały oddział leśny 172 Leśnictwa Annowo i związane są z zaplanowanym w Planie Urządzenia Lasu Nadleśnictwa Łopuchówko zabiegiem trzebieży późnej. W trakcie trzebieży pozyskiwane jest drewno w drzewostanie sosnowym rosnącym na gruncie porolnym. W ramach tych prac usuwane są drzewa chore, obumarłe lub obumierające, a także drzewa stanowiące niebezpieczeństwo przy ścieżkach spacerowych. Ścinane są również drzewa, które przez swoje położenie ograniczają wzrost lepiej prosperującym drzewom. Inaczej mówiąc, w lesie wykonywana jest tzw. przecinka, zapewniająca więcej miejsca do wzrostu najzdrowszym drzewom.

Ze względu na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w rejonie prac, a także na chęć szybkiego ich zakończenia i udostępnienia lasu społeczeństwu, drzewa ścinane są za pomocą harwestera.  Powierzchnia objęta cięciami (mapa w załączniku) jest oznakowana tablicami „ZAKAZ WSTĘPU – POZYSKANIE DREWNA”. Ze względu na Państwa bezpieczeństwo prosimy o stosowanie się do zakazu wstępu i poleceń Służby Leśnej. Prace powinny zakończyć się do 10 czerwca br.